You are here:

Alan adımı nasıl transfer edebilirim?

domain transfer hazırlık icon

Ön Hazırlık

Alan adı transfer kodunuzu temin edin , domain transfer kilidinin pasif olduğundan emin olun. Transfer için gerekli mail adresine erişiminiz olsun.

domain transfer sipariş icon

Sipariş Verin

Alan adı transfer ekranımızdan EPP Key ( transfer şifresi) girerek işlemlere başlayın ve adımları takip ederek siparişinizi verin.

domain transfer mail onayı icon

Onay Aşaması

Herhangi bir sorun yoksa alan adınız ortalama 3-7 iş günü içerisinde transfer edilecektir. Tarafınıza gelecek mailleri mutlaka yanıtlayın.

domain transfer icon

Tebrikler

Transfer süreci tamamlandıktan sonra alan adınızı panelinizde görebilir ve domain yönetim sistemimiz ile kontrol edebilirsiniz.

Domaininizi Neden Venitron'a Transfer Etmelisiniz?

Yönetim Kolaylığı

Gelişmiş özelliklere sahip domain yönetim ekranımız ile alan adınızla ilgili tüm işlemleri kolayca yapabilirsiniz.

Nameserver Yönetimi

Alan adınızın aktif olarak çalışabilmesi için nameserver ayarlarının yapılmış olması gereklidir. Panelinizden yapabilirsiniz.

Ücretsiz Servisler

Ücretsiz olarak sunulan bir çok domain servisini kontrol panelinizden görebilir ve istediğiniz düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Venitron İle Domain Yönetmek Çok Kolay

Dns Yönetimi

Alan adınızla ilgili dns işlemlerini kontrol panelimizden yapabilir yada bu konuda ekibimizden yardım alabilirsiniz.

Yönlendirme

Alan adı yönlendirme işlemleri için kontrol panelimizden yararlanabilirsiniz. Venitron panel ile tüm ihtiyaçlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Domain Kilidi

Alan adınızın transferini engellemek için domain yönetim ekranlarından transfer kilidini aktif edebilir ve alan adınızı koruyabilirsiniz.

İç Transfer

Alan adınızı firmamızda bulunan diğer kullanıcılara çok hızlı bir şekilde hiç bir prosedür olmadan iç transfer yapabilirsiniz.

NS Yönetimi

Nameserver yönetimi hosting hizmetlerinin çalışması için çok önemlidir. Panelimizden istediğiniz her zaman NS yönetimini yapabilirsiniz.

Whois Yönetimi

Alan adınızla ilgili iletişim bilgilerini düzenleyebilir yada alan adınızın tüm iletişim bilgilerini kolayca kontrol panelinden gizleyebilirsiniz.

Venitron Domain Transfer Blog

Gelişmiş Domain Yönetim Paneli

Müşteri yönetim ekranınızdan alan adınızı kolayca yönetebilirsiniz. Alan adınızın nameserver değişikliği , transfer kilidi ayarları , whois bilgisi değişikliği gibi bir çok işlemi alan adı araçları ile yapabilirsiniz.
Venitron .t uzantılı alanadları Blog

Farklı Uzantılar

Bir alan adı tescil etmek istediğiniz zaman önerimiz bu alan adının önemli uzantılarını da tescil etmenizdir. Önemli bir projede kabul görmüş ve çok kullanılan diğer domain uzantılarını almamanız ileride bazı sorunlar yaşamanıza sebep olabilir. Alan adınızın önemli diğer uzantılarını başkaları alabilir ve size sıkıntılar oluşturabilirler.

Venitron .t uzantılı alanadları Blog

Tüm Domainlerinizi Tek Noktadan Yönetin

Kampanya dönemleri yada indirimler nedeniyle bir çok webmaster yada kurum alan adlarını farklı firmalarda bulundurabilmektedir. Ekonomik açıdan bu durum faydalı görünsede alan adlarınızın farklı farklı firmalarda olması zaman içinde size bir takım yönetimsel zorluklar meydana getirebilir.Önerimiz alan adlarınızı transfer ederek tek bir noktadan yönetmeniz yönündedir.

Paylaşımlı Web Hosting Paketlerimiz

Linux Hosting

Hem ekonomik hemde ihtiyaçlarınıza uygun paket çeşitlerimizden birisini seçebilir ve hemen projenize odaklanabilirsiniz.

Windows Hosting

Plesk kontrol paneli ile sorunsuz bir windows hosting deneyimi yaşayabilmeniz için birbirinden avantajlı paketler sizleri bekliyor.

Reseller Hosting

Bayi hosting paketlerimiz ile tüm web sitelerinizi tek bir merkezden yönetebilir daha ekonomik bir çözüm elde etmiş olursunuz.

Wordpress Hosting

Tüm web projeleriniz için wordpress altyapısını kullanarak etkili web siteleri yapabilirsiniz. Özel wordpress paketlerimizi mutlaka görün.

Domain Transfer: Sıkça Sorulan Sorular

Domain transferi nasıl yapılır?

Domain transferi yapılabilmesi için şu şartların sağlanmış olması gerekir:

  • Alan adı üzerinde bir domain kilidi bulunmamalıdır.
  • Tescil bitiş süresine en az 60 gün kalmış olmalıdır.
  • Alan adı transfer şifresine (EPP Key) sahip olmalısınız.
  • Alan adı transfer sürecinde gelen mailleri süresinde yanıtlamalısınız.

Domain transferi kaç gün sürer?

Domain transferi genelde 3-7 iş günü arasında gerçekleşmektedir.

Domain transferi başarısızlıkla sonuçlanabilir mi?

Eğer gerekli şartlar sağlanmamış ise transfer tamamlanmayabilir. Bu durumda tekrar başvurusu yapılması gerekir. Ancak tekrar başvuru ücretli değildir.

Domain transferi ücretleri nasıldır?

Domain transfer ücretleri genelde ilk tescil ücreti kadardır ve ödenen miktar ile alan adınızın mevcut süresinin üzerine bir yıl daha eklenmiş olur.

.tr uzantıları transfer edilebilir mi?

.tr uzantılı alan adlarının transferi diğer global domain transferi gibi değildir. Bu konuda .tr uzantılı domainler sayfamıza bakabilirsiniz.