You are here:

Genişletilmiş Doğrulama Sertifikaları(EV SSL)

Yeşil Bar ile Her Zaman Görünür Olur ve Güven Verin

Tek domain için kullanılabilen ve kullandığı andan itibaren websitenizi ziyaret eden internet kullanıcılara sahip olduğu yeşil bar sayesinde güven veren EV SSL firmanız için yüksek güvenlik ve prestij sağlar. Ayrıca en kapsamlı doğrulama işlemine sahip SSL sertifikasıdır. Kurulum için belge gerekmektedir. Gerekli evraklar temin edildikten sonra en geç üç gün içerisinde EV SSL sertifikası teslim edilir. www.venitron.com ve venitron.com gibi domain adreslerine destek veren EV SSL %99 tarayıcı ve cihaz uyumluğuna sahiptir. 2048 bit şifreleme sağlayan EV SSL sertifikası internet projeniz için en fazla güven oluşturan SSL çeşitidir. Sahip olduğu yeşil bara tıklayan internet kullanıcıları açılan ekranda işletme hakkında doğulanmış bilgilere ulaşabilir ve websitesine güvenli HTTPS bağlantısı üzerinden bağlandıklarını görebilirler. Bu sayede gönül rahatlığıyla websitenizde gezerken istedikleri işlemleri rahatlıkla yapabilirler. EV SSL ayrıca SGC teknolojisi kullanan eski tarayıcılarda zayıf olan şifreleme gücünü arttırır ve tıklanabilir güvenli site mührü sağlar.

PositiveSSL EV
$94/ yıl
 • Yeşil Adres Çubuğu
 • Domain + Full Business
 • Site Mührü Dinamik
 • Garanti $1MM
Comodo EV SSL
$199/ yıl
 • Yeşil Adres Çubuğu
 • Domain + Full Business
 • Site Mührü Dinamik
 • $1.75MM
Sectigo EV SSL
$199/ yıl
 • Yeşil Adres Çubuğu
 • Domain + Full Business
 • Site Mührü Dinamik
 • Garanti $1.75MM
DigiCert EV SSL
$270/ yıl
 • Yeşil Adres Çubuğu
 • Domain + Full Business
 • Site Mührü Dinamik
 • Garanti $1MM
Comodo EV Multi
$299/ yıl
 • Yeşil Adres Çubuğu
 • Domain + Full Business
 • Statik
 • Garanti $1.75MM

Tüm İhtiyaçlarınız İçin En Güvenilir SSL Sertifikası

EV SSL sahip olduğu yeşil bar sayesinde websitenizde yapılan işlemlerde internet kullanıcılarına güven verir ve işletmeniz için yüksek prestij sağlar. Sunduğu güvence ve güvenlik ile websitenizde gerçekleşen işlem sayısını arttırır. EV SSL Sertifikası sayesinde ayrıca fhishing ataklarından da korunursunuz.
Genişletilmiş Doğrulama Sertifikaları(EV SSL) siteniz güvende
Genişletilmiş Doğrulama Sertifikaları(EV SSL) neden açıklama

EV SSL İşinize Yarar Mı?

Firmanız için yüksek prestij, websiteniz için güvenirlik ve internet kullanıcıları için üst düzey güvenlik sağlayan EV SSL sizlere prestij, güven ve güvenlik sağlar. EV SSL teknolojisi, sahip olduğu “Yeşil Adres Çubuğu” ile sunduğunuz güveni görselleştirir ve websitenizden yapılan işlem sayısını arttırır.

Extended Validation

Genişletilmiş Doğrulama Sertifikaları
Ziyaretçilerinize Yüksek Güven Verin
Firmanız için Prestij Sağlayın
İnternet Siteniz için Yeşil Bar Sahibi Olun
Google Sıralamanızı Yükseltin

Nasıl Bir EV SSL Sahibi Olabilirim?

EV SSL sertifikasına sahip olabilmek için öncelikle websitemizde bulunan ihtiyaç duyduğunuz EV SSL sertifikasını sepetinize ekleyerek satın almanız gerekmektedir. Hangi EV SSL sertifikasını satın alacağınıza karar veremediyseniz 0850 305 48 75 numaralı telefondan uzman destek mühendislerimizle görüşebilirsiniz. EV SSL sertifikasına karar verdikten sonra maksimum 3 gün süren bir doğrulama sürecine başlamış olursunuz. Firma bilgileriniz SSL firması tarafından araştırılır ve doğrulanır. Bu doğrulama süreci EV SSL’in internet kullanıcıları için sağladığı güvenin kaynaklarından birini oluşturmaktadır çünkü bu süreçle birlikte sahte olan ve doğrulamayan bilgilere sahip olan şirketler elenmektedir. Doğrulama sürecinde vermiş olduğunu e-posta, telefon, firma adresi gibi tüm detaylar araştırılı ve doğrulanır. İletmiş olduğunuz belgelerden sonra doğrulama sürecinden geçerseniz EV SSL websitenizde aktif olur ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Doğrulama süreci için gerekli olan tüm belgeler satın alma sonrası Venitron tarafından size iletilecektir.

Şirket Kaydı  – Başvuru yaptığınız şirketinizin devlet düzeyinde resmi olarak kayıt altında olması gerekmektedir.

Operasyonel Süreç – SSL sertifikası satın aldığınız şirket işletmenizi doğrulamak için minimum 3 yıldır faaliyette olduğunuzu doğrular. Eğer minimum 3 yıldır faaliyette değilseniz ve yinede EV SSL sertifikası sahbi olmak istiyorsanız SSL şirketi aşağıdaki gibi ek belgelere ihtiyaç duyabilir;

 • Faaliyet Belgesi veya Sicil Gazetesi
 • Meslek veya Ticaret Odası Belgeleri
 • Basit bir Banka Onay Mektubu

Adres Onayı  – Başvuru yaptığınız şirketinizin yasal ve doğrulanabilir bir adrese sahip olması gerekmektedir.

Telefon Onayı – EV SSL için başvuru yaptığınız şirketin aktif ve doğrulanabilir bir telefon numarasına sahip olması gerekmektedir. SSL firması telefon numaranızı arayarak işletmenizi onaylar.

Genişletilmiş Doğrulama Sertifikaları(EV SSL) temsili başarı

Güçlü Şifreleme Gücü

EV SSL sertifikası sahip olduğu 2048 bit güvenlik ile yüksek şifreleme gücüne sahiptir. EV SSL Sertifikası ayrıca websitelerini phishing ataklarından korur. EV SSL sertifikası sahip olduğu güçlü şifreleme ve ID onaylama kapasitesi ile websitenizi ziyaret eden ziyaretçiler için yüksek seviyeli güvenlik sağlar. SGC teknolojisi eski tarayıcılarda bulunan zayıf şifreleme gücünü artırır. EV SSL tüm tarayıcılar, cep telefonu ve cihazlarla uyumlu çalışır.
memnuniyet garantisi banner

Genişletilmiş Doğrulama Sertifikaları(EV SSL): Sıkça Sorulan Sorular

EV SSL için gerekli belgeler nelerdir?

EV SSL için gerekli belgeler: 1. İmza yetkilisi tarafından doldurulan EV Subscriber Form ve EV Request form.Bu formların nasıl doldurulacağı ile ilgili BURADAN destek alabilirsiniz. 2. Faaliyet Belgesi veya Sicil Gazetesi 3. Vergi Levhası 4. EV SSL başvurusunda bağlı bulunan ticaret odası kaydı incelenirken,şahıs firmalarında ise bağlı bulunulan Esnaf ve Sanatkarlar Odası kaydı sorgulanarak güncelliği kontrol edilmektedir. 5. Sertifika almak isteyen firmaya bilgilerinin teyidi için ITO, ATO v.b. gibi bağlı bulunduğu ticaret oda kaydı yada devlete ait resmi bir websitesinden yada DUNS kaydından firma iletişim bilgileri kontrol edilmekte olup,bu iletişim bilgilerinden ilgili firmaya ulaşılarak sertifika isteği ve firmanın ilgili iletişim bilgilerinin ulaşılabilirliği kontrol edilmektedir.

EV SSL sertifikası tarafından sağlanan yeşil bar nedir?

Yeşil bar firma bilgilerinizi doğrulayan , güveni görselleştiren ve tarayıcıda sol tarafta çıkan bir bardır.

EV SSL sertifikası doğrulama işlemi ne kadar sürede gerçekleşmektedir?

Maksimum 3 gün içerisinde EV SSL sertifikanız doğrulanmaktadır.

Neden EV SSL satın almalıyım?

Firmanız için prestij, müşterileriniz için yüksek güven ve güvenlik sağlamak isterseniz EV SSL sertifikası satın alabilirsiniz.

EV SSL Sertifikası site güvenlik mührü sağlar mı?

EV SSL sertifikası websiteniz için güvenlik site mührü sağlamaktadır.