You are here:

Hemen Aklındaki Alan Adını Sorgula

Nasıl Bir Alan Adı Almalıyım?

neden bir domaine sahip olmalıyım görseli

Alan Adınız Kısa Olmalı

Alan adınızın karakter sayısını çok çok uzun tutmamaya özen göstermelisiniz. Kısa alan adları her zaman daha kolay hatırlanır.

Akılda Kalıcı Olmalı

Her zaman akılda kalıcı olan ve etkili bir alan adı tescil etmek bir çok bakımdan faydalıdır. Her şey bir alan adı ile başlar.

Önemli Uzantıları Tescil Edilebilir Olmalı

Alan adı tescil ederken önemli diğer uzantılarını da tescil etmeniz önemlidir. Alan adınızın mutlaka bir çok uzantısını da tescil edin.

Venitron İle Harika Bir Domain Yönetimi

Dns Yönetimi

Alan adınızın dns işlemlerini ve yönlendirmelerini domain panelinden kolayca ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Transfer Kilidi

Alan adınız için transfer kilidini yönetebilirsiniz. Her zaman transfere kapalı konumda olmasına dikkat etmelisiniz.

Domain Yönetimi

Domain yönetim ekranından alan adınızla ilgili bir çok ayara ulaşabilirsiniz. Desteğe ihtiyacınız olmadan alan adınızı yönetebilirsiniz.

Whois Gizleme

Alan adınızın kime ait olduğunun bilinmesini istemiyorsanız whois gizleme özelliğinden yararlanabilirsiniz.

Anında Aktivasyon

Alan adınızı sadece dakikalar içinde tescil edip kullanmaya başlayabilirsiniz. Kredi kartı ile ödeyin anında alan adınız tescil olsun.

Domain Yönlendirme

Domainizi istediğiniz web hosting sunucusuna yönlendirebilir hatta kendinize ait nameserver bile tanımlayabilirsiniz.

Venitron Domain Sorgulama Blog

Projelerinizin İlk Adımı Alan Adı Tescili Olmalıdır

Bir web projesine başlamak istiyorsanız ilk işiniz projenize uygun bir alan adı tescil etmek olmalıdır. Alan adınızın mümkünse kısa ve akılda kalıcı olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz. Alan adınızın 15 karakterden uzun olması seo kriterleri bakımından da çok uygun olmayacaktır. Alan adınızı tescil ederken önemli uzantılarını da almayı ihmal etmeyin. Bunun yanında domaininizi uzun süreli tescil etmelisiniz. Google arama sonuçları için bu durum önemlidir.
Venitron Domain Transfer Blog

Hangi Uzantıyı Almalıyım?

Alan adı uzantısının arama motoru açısından bir önemi olmadığı seo uzmanları tarafından belirtilse bile prestij , bilinirlik ve akılda kalıcı olması bakımından önemlidir. Dünyada bazı alan alan adı uzantıları diğerlerine göre çok daha fazla bilinmekte ve kullanılmaktadır. Toplumun büyük bir kesimi bir web sitesini telaffuz ederken genelde uzantısı için .com , .net , .org gibi uzantıları söyler. Ülkemizdeki bazı web siteleri için de .com.tr uzantısı akla gelmektedir. Alan adı uzantısını seçerken bu kriterleri göz önünde bulundurmalısınız.

Seo Yönünden Alan Adı Önemlidir

Arama motoru optimizasyonu denilen ve kısaca SEO olarak adlandırılan düzenlemeler web sitesinin arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasını sağlamaktadır. Alan adının tescil süresi , daha önce kullanılıp kullanılmadığı , daha önce kullanılmış ise otorite puanı , almış olduğu faydalı yada toxic backlinkler gibi bir çok kriteri dikkate almalısınız. Eğer alan adı ilk kez tescil edilecekse herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Alan adınızı tescil etmeden önce daha önce kullanılıp kullanılmadığını ve belirttiğimiz kriterleri araştırmanızda fayda vardır.

Paylaşımlı Web Hosting Paketlerimiz

Linux Hosting

Php ve html projeleriniz için linux web hosting paketlerimizi tercih edebilirsiniz. Farklı paket seçeneklerimiz bulunmaktadır.

Windows Hosting

Asp , aspx , html projeleriniz için windows hosting paketlerimizi tercih edebilirsiniz. Plesk kontrol paneli bulunmaktadır.

Reseller Hosting

Çoklu web hosting paketlerimiz olan reseller hosting paketleri ile tüm web sitelerinizi tek bir noktadan yönetebilirsiniz.

Wordpress Hosting

WordPress web sitesi projeleriniz için özel olarak konfigüre edilmiş özel ve ekonomik paketlerimizi tercih edebilirsiniz.

Domain Sorgulama: Sıkça Sorulan Sorular

Alan adını nasıl sorgulayabilirim?

Tescil etmek istediğiniz alan adını sorgu ekranına yazarak sorgulayabilir ve uygun uzantıları anında tespit edebilirsiniz.

Domain tescil süresi önemli midir?

Alan adınızı uzun süreli olarak tescil etmeniz seo kriterleri bakımından önemlidir.

Hangi uzantıyı seçmeliyim?

Projenize en uygun olan alan adı uzantısını seçmeniz önemlidir. Örneğin bir video sitesi açıyorsanız .tv uzantısını seçebilirsiniz. Bunun yanında her zaman .com alan adı uzantısı her zaman daha prestijlidir.

Alan adımı nasıl yönetebilirim?

Alan adınızı müşteri panelinizdeki domain yönetim araçları ile rahatlıkla yönetebilirsiniz.

Alan adım ne zaman aktif olur?

Kredi kartı ile yapılan ödemelerde alan adınız bir kaç dakika içinde aktif olmaktadır. Diğer ödeme yöntemlerinde ise süreç uzayabilmektedir.