You are here:

Neden .tr Uzantılı Bir Domaine Sahip Olmalıyım?

com tr hizmeti gorsel

Ülkemize Özgü

Projenize uygun bir alan adı seçebilirsiniz. .tr alan adları için uzantının durumuna göre çeşitli belgeler sunmanız gerekmektedir.

Ekonomik

.tr alan adları daha ekonomiktir. Bu alan adlarını en fazla 5 yıl tescil edebilirsiniz.

Prestijli

Eğer sadece ülkemizde faaliyet gösterecek bir yapınız varsa bu durumda .tr uzantılı alan adlarını tercih edebilirsiniz.

Venitron İle Ayrıcalıklı Bir Domain Sahibi Olun!

Ekonomik

.tr alan adları diğer domain uzantılarına göre daha ekonomiktir. Bu alan adlarını uzun süreli tescil edebilirsiniz.

Detaylı Yönetim

Diğer domain uzantıları kadar olmasa da .tr alan adlarını da yönetmek kolaydır. En uygun alan adını seçtiğinizden emin olun.

Kolay Panel

.tr alan adlarını yönetmek çok kolaydır. Bu alan adları için çok fazla bir ayar yapmanıza gerek kalmadan kolayca yönetirsiniz.

Ülkemize Özgü

Sadece ülkemizde faaliyet gösterecek bir web projeniz olacaksa bu durumda .tr uzantılı domain tescil etmeniz daha uygundur.

Prestij

Bazı .tr uzantılı domainler size extra prestij sağlar. Bir avukatsanız .av.tr domainini alabilirsiniz ve prestijinizi artırabilirsiniz.

Hızlı Destek

Alan adı yönetimi ile ilgili yaşayabileceğiniz tüm sorunlar için destek ekibimize talep gönderebilir ve sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Venitron .t uzantılı alanadları Blog

Prestijli Bir Alan Adı Sahibi Olun

Diğer alan adı uzantılarından farklı olarak .tr uzantılı domainler için belirli yetkinliklere sahip olmanız gerekir. Örneğin doktorsanız .dr.tr uzantılı , avukatsanız .av.tr uzantılı bir alan adı sahibi olabilirsiniz. Böylece web sitenizin adresinden ne tür bir iş yaptığınız hemen anlaşılabilir. Bunun yanında .com.tr alan adı uzantısı sizin ticari bir firma olduğunuzun kanıtıdır.

Daha Ekonomik

.tr uzantılı alan adları daha ekonomiktir. Diğer uzantıların dolar kuruna bağlı olarak sürekli değiştiği bir durum vardır. Örneğin .com uzantısı almak yerine .com.tr uzantısı almak size neredeyse %50 oranında bir tasarruf sağlayacaktır. Bu uzantıların tek dezavantajı bir çok uzantı için belge zorunluluğunun olmasıdır.

Hedefinizi Gerçekleştirin

.com.tr uzantılı bir E-ticaret sitesi ile daha prestijli ve kullanıcı nezdinde daha güvenilir olabilirsiniz. Çünkü bu alan adını almak için gerçek bir firma olmanız gerekmektedir. Onun da ötesinde marka tescili sahibi yada ticaret odasına kaydınız olması gereklidir. Hedefinize giden yolda alan adı her zaman çok önemlidir. Çünkü her web projesi için başlangıç noktası alan adıdır.

Paylaşımlı Web Hosting Paketlerimiz

Linux Hosting

Php tabanlı web projeleriniz için linux hosting paketlerimizi seçebilirsiniz. Directadmin ya da Cpanel seçebilirsiniz.

Windows Hosting

Plesk kontrol panelinin gücü ile windows hosting yönetmek gerçekten çok kolay. SSD disk ile güçlendirilmiş paketler tam size göre

Reseller Hosting

Eğer site sayınız fazla ise bu durumda her site için ayrı bir hosting almak yerine bayi web hosting alarak daha hızlı yönetebilirsiniz.

Wordpress Hosting

En yaygın içerik yönetim sistemi olan wordpress web sitelerinizi en etkin şekilde kullanmanız için ekonomik ve özel paketler hazırladık.

.tr Uzantılı Domainler : Sıkça Sorulan Sorular

Alan adı başvurusunu nasıl yapmalıyım?

Tescil etmek istediğiniz alan adını domain sorgulama sayfamızda ilgili ekrana yazarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Belge göndermem gerekiyor mu?

Belge gerektiren alan adları için belgelerinizi destek bildirimi açarak hem hangi belgelerin gerekli olduğunu hem de nasıl göndermeniz gerektiği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Belge gerektiren alan adları hangileridir?

.com.tr, org.tr, gov.tr, bel.tr, k12.tr, edu.tr, av.tr, dr.tr, net.tr dir. Diğer alan adları için belgesiz başvuru yapabilir.

Belgeleri size kargo etmem gerekiyor mu?

Belgelerde gerekli alanalrı ıslak imza kaşe yapıp ardından taratarak bize gönderebilirsiniz.

Alan adım tescil oldu ama sitem açılmıyor?

Alan adınızın çalışabilmesi için hosting hizmetinize yönlendirilmesi gerekmektedir. Eğer bir hosting hizmeti almışsanız size verilen nameserver bilgilerini alan adınıza girebilirsiniz.